Cici & Sisi – test akrylowej płytki

Hej kochani..

Jakiś czas temu skontaktowała się ze mną przedstawicielka marki Cici & Sisi z zapytaniem czy chciałabym przetestować dla nich produkt, który mają nadzieję wprowadzić wkrótce na rynek..

Firma Cici&Sisi wyszła z pomysłem stworzenia akrylowej płytki przede wszystkim z myślą o środowisku. Nie znam szczegółów, ale podobno wytworzenie takiej akrylowej płytki jest dla środowiska przyjazne, podczas gdy żłobienie tych metalowych już nie do końca..

Zaintrygowana oczywiście z chęcią się zgodziłam i już jakiś czas potem miałam płyteczkę w domu..
Dziś chciałabym Wam ją pokazać i powiedzieć kilka słów o wynikach testów.
Zapraszam na recenzję testowej wersji płytki.

[ENG]


Hi guys.


A while ago Cici&Sisi contacted me asking if I would be interested in testing their new acrylic plate, they are hoping to launch soon.
They created this plate to help our environment. I am not an expert in plate making, but from what I’ve been told, etching of acrylic plates is eco-friendy, unlike etching of the steel plates.


I was intrigued with this new project, so I agreed. A short time later I had this plate in my hands.
I’ve been testing it for a while, and today I’d like to review it for you.

Na początek kilka faktów.
Płytka nosi nazwę Wedding Season. Jej wymiary to 9,5 cm x 14,5 cm.
Znajdziemy na niej 24 wzory całopaznokciowe oraz 7 mniejszych.
Ich wymiar to 2 cm x 1,6 cm.

Materiał z którego jest zrobiona wygląda bardzo ciekawie i elegancko. Wzory są przeźroczyste, reszta biała. Z tyłu natomiast mamy logo Cici & Sisi.
Folii ochronnej w jej przypadku, w odróżnieniu od płytek metalowych, nie zastosowano.

[ENG]
Lets start with some basic information.
This plate is called Wedding Season.
It measures 9,5 cm x 14,5 cm.

There are 24 full size images and 7 smaller ones.
They measure 2 cm x 1,6 cm.


The material this plate is made of looks really pretty and elegant. You can see through the images which is cool. The rest of the plate is white. At the back it has Cici&Sisi logo.
Unlike steel plates, this one doesn’t have a protective film on it.
front

back

Płytka jest bardzo lekka. To duży plus. Na pewno wiecie ile waży etui pełne metalowych płytek.. Sporo.. Waga tej płytki jest o wiele niższa, co zdecydowania przemawia na jej korzyść.

Kolejnym ogromnym w moim odczuciu plusem jest jej czyszczenie.
Nie wiem jak Wy, ale ja nie znoszę czyszczenia tych metalowych.. Doprowadzenie ich do błysku wymaga sporo pracy i polerowania. Tutaj tego nie ma. Płytka czyści się szybciutko i bez najmniejszych problemów. Bomba. Należy jednak powstrzymać się od stosowania acetonu, choć widziałam, że inne testerki mówiły iż płytka jest na niego odporna. Ja wolę nie ryzykować. Zastosowałam zmywacz bez acetonu.

Producent w przesłanych mi wskazówkach z kolei radził:


– nie stosować etanolu ani innych środków z wysoką jego zawartością
– nie moczyć płytki w ostrych chemikaliach (w tym w zmywaczu) – ale kto z nas moczy płytki? 😉
– nie “drapać” płytki gdy jest mokra (podczas stemplowania) – może ją to uszkodzić. Czyli po prostu należy po przemyciu wzoru upewnić się, że jest sucha np przecierając suchym wacikiem.
– unikać ostrych przedmiotów (to chyba logiczne 😉 )
– upewnić się, że płytka jest sucha nim schowamy ją po zakończeniu stemplowania..

Zauważyłam również, że stemplując na tej płytce zużywam nieco mniej lakieru.. Może to kwestia niezbyt głębokiego wyżłobienia wzorów? Nie wiem.. W każdym razie takie odniosłam wrażenie..

Bałam się nieco czy nie będzie ona zbyt delikatna, ale widziałam film jednej z testerek, która rzucała nią (nie tylko na płasko ale również kantami) na różne powierzchnie: beton, asfalt, kafelki etc i to ze sporą siłą i nie udało jej się tej płytki uszkodzić. Sama nie sprawdzałam, ale wygląda na to, że nie jest ona tak delikatna jak mogłoby się wydawać..

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wzory i ich odbijanie..
Same wzory to oczywiście rzecz gustu, mnie sie podobają..

Pierwszy test zrobiłam stemplem Kand i czerwienią Diadem, po którą zawsze sięgam robiąc testowe swatche..
Wyszło ok, choć wkradły się drobne niedoskonałości..
Potem w trakcie testów wykonanych różnymi stemplami i lakierami odkryłam, że najlepiej (przynajmniej w moim odczuciu) z tą płytką współpracują stemple typu Creative Shop Stamper lub Jumbo od B. Loves Plates.. Te mięciusie..
Tutaj macie swatche całej płytki wykonane właśnie tymi dwoma stemplami i czerwienią Diadem.[ENG]
This plate is so light. It’s a huge advantage. I bet you know how heavy the case full of steel plates can be. With these kind of plates it would be so much lighter.. That would be great.


Another advantage is the fact that this plate is very easy to clean. I don’t know about you, but I hate cleaning steel plates. It takes so much work to make them shine after use. I hate it. With this one though there is no such problem at all. You can wipe it quickly with acetone free polish remover and it looks brand new.
I personaly did not use acetone on it (I didn’t want to risk it), but I’ve seen other testers saying it’s acetone resistant. 


Cici&Sisi sent me a few guidelines about this plate:


1.Don’t clean the acrylic plate with ethanol or any liquid with high levels of ethanol. Ethanol reacts easily with the acrylic material.
2. Don’t soak the acrylic plate in harsh chemicals, including nail polish remover.
3. During the stamping process, don’t scratch the plate while it’s still wet. This will damage the image.
4. Avoid using sharp objects on the acrylic plate.
5. Be sure your acrylic plate is dry prior to storing and store where it will remain dry.I also noticed, that with this plate I use less polih to stamp. I am not sure, but I think it might be due to etching that is not as deep as it is on steel plates.

I have t admit I was afraid it might be very delicate, but I’ve seen a video of one of the girls throwing it (from different angles with quite a lot of force) on different surfaces like concrete, wooden floor or tiles and it didn’t break it! I haven’t tried myself, but it seems it’s not as delicate as you might think.

Now, for the most important part – the images and how they stamp.
Whether you like the designs or not is up to you. I do like them.

My first test was made with Kand stamper a and regular red polish from Diadem, that I always use making swatches of the plates. It turned out ok, but there were some small imprerfections.
During further tests I noticed that this plate works best (at least in my opinion) with those very squishy stampers such as Creative Shop or B. Loves Plates Jumbo. Here are the swatches made with these two stampers.


I teraz macro powyższych, bo tu nie wszystko widać..


[ENG]
And macro shots to show them better.

Z wzorem powyżej po prawej miałam najwięcej problemów. A szkoda, bo to jeden z najładniejszych.

[ENG] The image above on the right caused me most problems, which is a shame, cause it’s one of the prettiest ones.

Ten brak po prawej, to mój błąd, przy innych testach ten fragment się odbijał.
[ENG] This small gap on the right was my fault, I tried again and it worked just fine.
Na koniec jeszcze test różnymi stemplami i lakierami..
Użyłam tutaj poniższych:
[ENG]
Here are also the results of the tests with different stampers and polishes.
I used:

Od lewej/ Left to Right

– B. Loves Plates jumbo
– Creative Shop
– no name
– Kand
– Essence
– Crystal Clear Stamper B. Loves Plates
– Kand 2

I wnioski:
miałam nieco problemów z Mundo de Unas, choć obstawiam, że wina może leżeć w słabym rozmieszaniu. Mundziaki mają tendencję do rozwarstwiania, róż chyba nie był wystarczająco wstrząśnięty, bo wypadł znacznie gorzej niż brąz, który wymieszałam mikserem.
– Troszkę kłopotliwy okazał się clear stamper (choć to raczej nie jego wina, bo wzory z płytki BLP odbił idealnie)
lakiery ciut szybciej schną, trzeba działać szybko (widać to na samym dole-kilka wzorów nie odbiło się całych na kartce, choć na stemplu były).
Podsumowując..
Płytka jest przyjazna dla środowiska, lekka, ładna, fajnie się czyści, zużywa nieco mniej lakieru. Moim zdaniem wymaga nieco wprawy i kilku drobnych poprawek, ale ogólnie jest dobrze.. 
Ciekawa jestem czy za jakiś czaste wyprzez z rynku metal.. Jak sądzicie?


[ENG]

Test conclusions.

I had some problems stamping with Mundo de Unas polishes. I think it might have been caused by the polish itself that tends to separate when not used. I did not shake the pink one well enough. Brown worked much better since I used mixer before using it.

I also had problems with clear stampers, but they did work wth BLP plate so that’s not the stamper’s fault.

The design dries a bit more quickly on the stamper, so you should work fast (you can see it at the bottom of the picture below – some images did not transfer fully to the paper although I had an entire image on my stamper)

To sum it up. The plate is environmentaly friendly, light, pretty, easy to clean and stamping with it you use less polish. I think it requires some skills and a few minor improvements, but all in all it’s pretty good. I wonder if that’s how the future will look like.. Will it replace steel plates? What do you think?
I jeszcze testowy mani oczywiście 😉
Baza to El Corazon Citrine.
Czerń od BPS.
[ENG] 
My test manicure.
Base is El Corazon Citrine.
Blaxk stamping polish from BPS.

Jeżeli jesteście ciekawi nowości Cici & Sisi, odwiedźcie ich stronę na Facebooku lub sklep internetowy.
If you want to find out more about Cic&Sisi products visit their website and Facebook page.

PODOBNE POSTY

19 komentarzy

  1. Brzmi ciekawie, ale chyba nie dla mnie bo aż takiej wprawy nie posiadam i pewnie musiałabym się męczyć z niedociągnięciami.

    1. Aż tak źle nie jest 😉 Po prostu w moim odzuciu nie każdy stempel działa bezproblemowo.. Ale póki co jestem chyba jestem jedyną osobą, która miała problemy. Reszta dziewczyn nie narzekała na nic..

  2. No to mnie zmobilizowałaś powiem Ci 😛
    Świetna recenzja – zresztą jak zwykle u Ciebie. Wyczerpująca i rzetelna 🙂

  3. Gdyby się przyjęły byłabym bardzo szczęśliwa bo metal trochę waży a tak byłyby bardziej mobilne ;-D teraz gdy chcę pożyczyć komuś płytkę i słyszę "to weź wszystkie jakie masz a ja sobie wybiorę" to wiem że muszę się odźwigać :p