Crystal Clear Stamper od B. Loves Plates

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam przeźroczysty stempel Clear Jelly Stamper wiedziałam, że muszę go mieć.. Oryginał był drogi, ale wtedy nie było jeszcze alternatywy, więc kupiłam..
Stempel okazał się świetny, ale twardy.. O ile do małych obrazków nadaje się super, to do całopaznokciowych wzorów dla mnie jest średnio przyjemny w obsłudze..

Na szczęście teraz mamy alternatywę w postaci Crystal Clear Stampera od B. Loves Plates.

Stempel (w zestawie ze zdrapką ) kosztuje 21,90 zł i jest dostępny na Allegro KLIK.
Dostępne są dwie wersje. Taka jak moja (z uchwytem w 3 różnych kolorach) i druga, z nieco innym uchwytem oraz zamknięciem, które chroni delikatną gumkę..

[ENG]


When I first saw the original Clear Jelly Stamper I knew I had to have it. It was expensive and hard to get, but since there was no alternative to this stamper back then, I bought it.
It turned out to be great, but too hard for my liking. It was ok for small images, but full nail images were hard to stamp. It wasn’t impossible, but difficult. At least for me.


Luckily for all of us, now we have an amazing alternative to Clear Jelly Stamper.
Let me introduce you to Crystal Clear stamper from B. Loves Plates 🙂


There are two versions currently available. The one I own (holder in 3 different colours), and the second one, with a bit different holder and additional cap protecting the head (links at the and of this post).  

Stempel od B. ma ogromną przewagę nad oryginałem, nie tylko ze względu na cenę i dostępność, ale również na samą gumkę, która jest o wiele bardziej miękka, przypominająca bardziej dawne Kandy, aniżeli Konada, jak to ma miejsce w przypadku pierwowzoru, czyli Clear Jelly Stampera.

Stemplem od B. mogę spokojnie stemplować całe paznokcie bez najmniejszego wysiłku. Sięgam po niego bardzo często i to nie tylko w przypadku mniejszych, czy wymagających dużej precyzji wzorów, ale zawsze gdy planuję użyć wzoru, który chciałabym rozmieścić na płytce w konkretnym miejscu..

Mój stempel działał od razu po wyjęciu z paczki. Jeżeli jednak macie ze swom problem, proponuję zacząć od umycia go delikatnie w ciepłej wodzie z mydłem.. Jeśli to nie pomoże (choć wątpię by ktoś miał taki problem), to moim zdaniem można raz przetrzeć go acetonem. Z tym, że uczulam iż normalnie acetonu do tych stempli nie używamy! W ogóle nie polecam już czyszczenia stempli (jakichkolwiek) zmywaczem, acetonem. Najlepsza jest do tego rolka do ubrań..

Zobaczcie jak pięknie ten stempel pobiera wzór..

[ENG]
Crystal Clear stamper has a huge advantage over the original Clear Jelly Stamper, not only because of the price and availability, but also because of the head, which is so much softer than the original. It’s more like old Kand stampers, while original Clear Jelly Stamper is hard, more like Konad.


I use Crystal Clear stamper for full nail images without any problems. With the original Clear Jelly stamper it was very hard for me.
I use it not only for images that require perfect placing, but with any other image that I want placed more precisely.


My stamper worked straight from the package. If yours doesn’t I recommend washing it with warm water and soap. If that doesn’t help (witch I doubt will happen to any of you) I think you can swipe it once with pure acetone. I want to stress, that you shoulnd’t do it more often or on regular basis though. It can damage your stamper. For cleaning all my stampers I use (and recommend) lint roller.


Now, look how great it picked up the image.. 

Stempel jest genialny i daje świetną kontrolę nad stemplowaniem..
Moim zdaniem bije oryginał na głowę.. Jest o wiele tańszy, łatwo dostępny i ma o wiele lepszą, bardziej miękką gumkę.. Ja jestem nim zachwycona i szczerze polecam..

Na koniec oczywiście pora na testowy mani.. W międzyczasie robiłam tym stemplem sporo innych manicure, ale dziś pokażę Wam ten, który mam obecnie na paznokciach.

Nie udało mi się w 100% idealnie rozmieścić linii, ale to z tego względu, że pod wzorem miałam numer płytki, musiałam szybko czyścić go ze stempla, a dopiero potem nakładać wzór na paznokcie. Wzór sechł mi w związku z tym dość szybko, więc w tym pośpiechu wkradły się drobne nierówności, ale to drobiazgi, mało itotne.. Mam nadzieję, że mimo wszystko mani Wam się spodoba..

[ENG]


This stamper is amazing and so helpfull.
It’s so much better than the original. It’s cheaper, easily available and has a softer head. I am in love with it, and would recommend it to all of you.


Finally I’d like to show you one of the manicures I made with this stamper.


I admit I didn’t place the designs as perfectly as I would like, but it was due to the design drying very fast. I had to clean around it before I stamped, so the time was limited.
But even though there are small imperfections visible, I like it. Hope you will too..

Lakierowi bohaterowie powyższego mani:
Polishes used in the test manicure:

I jaki werdykt? 🙂
Fajna sprawa czy zbędny gadżet?


[ENG]
What do you think?

Do you consider clear stampers a useful tool or a useless gadget?

Wszystkie produkty B. loves plates znajdziecie na ich aukcjach na Allegro: KLIK
Koniecznie zerknijcie też Zachęcam też na profil B. na FB i Instagramie.
You can find B. Loves Plates products on Etsy CLICK and official website of the brand CLICK..
Check out their Instagram and FB profile for news and inspirations. 

PODOBNE POSTY

31 komentarzy

 1. Też mam przezroczysty stempel.. tylko z bps. Póki co leżał w kącie, bo nie chcial odbijać. Wzór zbierał dobrze, ale na paznokieć trafiała cześć. Spróbuję zastosować Twoje rady.

 2. Też uważam, że te przezroczyste stemple to mega rewolucja 🙂 Niektórych wzorów za chiny nie szło odbić prosto zwykłym stemplem. A z tym nie jest to już żaden problem 🙂

 3. mam ten z zatyczką od Ani, jest bezproblemowy. Mam tylko problem z przestawieniem się do odwrotnego odbijania – tak jakby. Ale jestem dopiero po pierwszej próbie.

 4. Mam ten stempelek i ten fioletowy o B. Loves Plates – świetne są (mam wrażenie, że faktycznie jak w opisie u B. fioletowy ma ciut twardszą gumkę). Mimo wszystko mam problemy z całopaznokciowymi wzorami, czasem nie udaje mi się wcisnąć paznokcia na tyle żeby boki się ładnie odstemplowały i przy długich paznokciach jest ciut za mały dla mnie. No ale, z dnia na dzien idzie mi coraz lepiej. Dobrze, że nie kupiłam Clear Jelly Stamper bo bym się chyba zamęczyła z nim.
  Mani bardzo fajne 🙂

  1. Z tego co piszesz, masz chyba mocno długie paznokcie.. Trudno mi się odnieść, bo swoich nigdy aż tak mocno nie udało mi się zapuścić.. Tak sobie myślę, że mając problem z bokami, po wciśnięciu leciutko bym na boki zrolowała chyba.. Może tak spróbuj.. 🙂
   Ps. Ja w sumie zakupu oryginału też żałuję..

 5. niedawno dostałam mój Crystal Clear i mam z nim mały problem. Pierwszy wzór odbija super i idealnie, problem pojawia się przy kolejnym…nie jest już tak doskonały. Czym najlepiej wyczyścić pozostałości starego wzoru ze stempla żeby kolejne odbijał równie idealnie?

  1. Hej. Generalnie czyszczę swoje stemple ta klejąca rolka do ubrań. Jak po jakimś czasie słabiej pobieraja mi wzór, to myje je woda z mydłem. U mnie działa to idealnie. Nie wiem skąd to się bierze, ale mam 3 przejrzyste stemple i każdy wymaga co jakiś czas delikatnego umycia woda z mydłem. Mam nadzieję, że to pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *