Folia transferowa z wzorem Mandala

folia transferowa z wzorem mandala

Hej hej.
Dziś chciałabym Wam pokazać mój pierwszy w życiu mani z użyciem folii transferowej 😀 Naoglądałam się ostatnio różnych zdjęć i filmików z nią w roli głównej i stwierdziłam, że pora spróbować. Kupiłam zatem kilka różnych folii na Aliexpress (część jeszcze jest w drodze) i jak tylko dotarła pierwsza z nich, zabrałam się za nowy manicure.
Nie ukrywam, że pierwsza aplikacja, zwłaszcza ta całopaznokciowa, nie ukazała się super łatwa. Folia odrobinę marszczyła mi się w niektórych miejscach i przy brzegach płytki nie zawsze łapała idealnie, ale po dodaniu topu, a tym bardziej stempla, nie rzuca się to w oczy. 

Folia transferowa z wzorem Mandala. Ciekawe połączenie?

Stwierdziłam, że fajnie będzie pasował do tej folii wzór Mandala. Po ustaleniu w głowie koncepcji jak chciałabym by to wyglądało, zabrałam się do pracy. Mój mani zaczęłam oczywiście od odżywki. Na to nałożyłam warstwę jakiegoś cielistego lakieru Sally Hansen, którego nazwy nawet nie zanotowałam, bo i tak go nie widać 😉
Po wyschnięciu bazy dodałam warstwę kleju do folii i poczekałam aż z mlecznego stanie się przejrzysty. Wtedy zaczęłam aplikować folię. Starałam się w miarę możliwości unikać wszelkich zmarszczek i solidnie docisnąć folię we wszystkich miejscach żeby odbiła się jak najdokładniej. Wyszło całkiem nieźle, choć nie idealnie. Ale liczę, że to kwestia wprawy 😀  Zobaczymy.

Dzieła dopełnił wzór z płytki Lina Mad for Mandalas 01 (recenzja tej płytki znajduje się TUTAJ, kupić ją natomiast możecie TU) odbity lakierem Mundo de Unas Papyrus i utrwalony topem HK Girl od Glisten & Glow (na zdjęciu top Mollon, bo akurat miałam go pod ręką 😉 )

A oto i efekt końcowy.

folia transferowa z wzorem mandala

folia transferowa z wzorem mandala

folia transferowa z wzorem mandala

 

Co sądzicie o takim zestawieniu? Podoba Wam się folia transferowa z wzorem mandala?
Lubicie w ogóle korzystać z folii transferowych? A może macie jakieś wskazówki by udoskonalić jej aplikację?
Wszelkie rady będą bardzo mile widziane 🙂
Koniecznie dajcie znać i napiszcie co o tym wszystkim sądzicie.

PODOBNE POSTY

10 komentarzy

  1. Czekam z niecierpliwością żeby zobaczyć co wykombinujesz 🙂

   Dziękuję za miłe słowa.

  1. Ja bardzo długo do niej dojrzewalam. W końcu uznałam, że czas spróbować i nie żałuję. Jeszcze na pewno nie jedno mani z nimi pokaże.

 1. Efekt cudowny 😉 Ale z foliami sama mam przeważnie problem, bo zawsze gdzieś coś się nie odbije. Pomysł na ostemplowanie był genialny! Zdobienie tak jak już napisałam na samym początku wygląda cudownie! 😉

  1. Z tym niepelnym odbijaniem też walczylam. Nie wiem czy to kwestia staranności i dokładności, czy po prostu taka ich uroda? Zobaczymy.
   Cieszę się, że zdobienie przypadło Ci do gustu. Dziękuję 🙂