Neonowa zebra, czyli stemplowanie pyłkami

stemplowanie pyłkami

Hej.
Dziś chciałabym przybliżyć Wam nieco technikę stemplowania pyłkami oraz pokazać Wam zdobienie jakie w ten sposób wykonałam.

Technikę tę podejrzałam u Heleny, czyli instagramowej @caticorn_nails. Helena zrobiła cudny tutorial filmowy pokazujący krok po kroku jak wykonać zdobienie tą techniką. Możecie go obejrzeć TUTAJ.

Ja postaram się Wam krótko opisać o co chodzi i pokażę Wam moje zdobienie z użyciem pyłków właśnie.

Stemplowanie pyłami

 

stemplowanie pyłkami

 

Na początek potrzebne nam są oczywiście pyłki 😉  Jak kupiłam zestaw 6 neonowych odcieni Born Pretty Store na Aliexpress za jakieś grosze. Jest tam tego masa. Jako, że sama nie korzystam zbytnio z hybryd, to i różnych pyłków u mnie brak, więc nie potrafię Wam powiedzieć czy sprawdzą się przy tej technice też inne rodzaje pyłków, jak chociażby te lustrzane czy syrenki. To już musicie sprawdzić sami. Myślę jednak że te neony to najlepsza i najbardziej efektowna opcja.

Poza pyłkami potrzebne Wam będą również:

  • biały lakier stemplowy (nada wyrazistości neonom)
  • płytka dowolnej firmy
  • stempel (najlepiej przejrzysty, choć pewnie z klasycznym też się da)
  • lakier bazowy (u mnie czerń)

 

Zaczynamy od pomalowania paznokci kolorem bazowym. Ja wybrałam czerń Orly Liquid Vinyl i pozwoliłam paznokciom spokojnie wyschnąć.

Kolejny krok to delikatne wklepanie pyłków pacynką bezpośrednio w stempel. Możecie wybrać jeden kolor i zrobić sobie po prostu prostokąt wielkości wzoru, który chcecie odbić, albo jak ja, wymieszać kilka odcieni obok siebie.

Mając gotowy stempel pokryty pyłkami, możemy zabrać się za stemplowanie. Trzeba działać szybko i precyzyjnie, dlatego dobrze mieć specjalną biel stemplową, która schnie nieco wolniej i przejrzysty stempel właśnie, bo widzicie wtedy dokładnie gdzie przyłożyć go do wzoru, bez konieczności pokrywania pyłkami całej gumy stempla.

Pokrywamy bielą wybrany wzór który chcemy odbić, standardowo ściągamy nadmiar i zbieramy go stemplem pokrytym pyłkiem. Całość szybciutko na paznokieć, top i gotowe 😀

Wiem, że opis to nie to co filmik, ale mam nadzieję, że mimo wszystko zrozumiecie o co chodzi. W razie czego zajrzyjcie do tutoriala Heleny 🙂

 

Neonowa zebra

 

stemplowanie pyłkami

 

Wzór, którego użyłam w tym mani pochodził z płytki Lina Get Wild 01 (recenzja TUTAJ), pełnej zwierzęcych wzorów. Baza to wspomniany wcześniej Orly Liquid Vinyl. Pyłki, jak widać, Born Pretty Store.

Jak Wam się podobają efekty jakie daje stemplowanie pyłkami? 🙂
Znaliście wcześniej tę technikę? Mieliście okazję ją wypróbować?

PODOBNE POSTY

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *