Orly Breathable Treatment + Color

Hej kochani.

Dzisiaj chciałaym przybliżyć Wam nieco najnowszy produkt marki Orly – Breathable Treatment + Color, czyli połączenie wyjątkowej odżywki do paznokci i lakieru z kolorem w jednym.

[ENG]
Hello.


Today I’d like to tell you a little bit about new, revolutionary product from Orly – Breathable Treatment + Color, which is a conditioner and polish in one formula.

Podejrzewam, że produkt ten stworzono przede wszystkim z myślą o dziewczynach, które po długotrwałym noszeniu hybryd, mają paznokcie osłabione, zniszczone i zwyczajnie muszą zrobić sobie przerwę w ich noszeniu by dać paznokciom odpocząć. Teraz mogą to zrobić nie rezygnując z koloru. Preparat sprawdzi się doskonale także u osób, które po prostu mają osłabione paznokcie, chcą je odżywić, wzmocnić, nawilżyć, a jednocześnie cieszyć się pięknym kolorem, a także u wszystkich pozostałych, bo można go przecież traktować jak zwykły lakier, tyle że z dodatkowymi bonusami 😉

Na początek garść informacji na temat formuły i jej działania zaczerpniętych od producenta.

Nowa formuła ORLY BREATHABLE TREATMENT + COLOR wykorzystuje Advanced Oxygen Technology, która pozwala by tlen oraz woda przenikały do paznokcia. Działa to troszkę jak w przypadku soczewek kontaktowych. One również pozwalają na przenikanie tlenu i wody, tyle że do oka oczywiście, by umożliwić odpowiednie jego nawilżenie. 

Nowa formuła tego preparatu wzbogacona została o olejek arganowy, witaminę B5 oraz witaminę C. Ten pierwszy jest znany na całym świecie ze swych właściwości nawilżających. Olejek arganowy solidnie nawadnia płytkę paznokcia pozwalając na jego zdrowy i mocny wzrost. Prowitamina B5 również nawilża (nawilżanie to klucz), a także odżywia nasze paznokcie. Witamina C z kolei, jako antyoksydant, chroni przed wolnymi rodnikami.

 ORLY BREATHABLE TREATMENT + COLOR to fomuła ALL-IN-ONE. 

 • odżywia
 • nawilża
 • wzmacnia
 • stymuluje wzrost
 • ułatwia i skraca czas manicure

Tutaj znajdziecie ładną, graficzną formę prezentacji nowej formuły KLIK, a TUTAJ filmik prezentujący jej działanie. Zajrzyjcie koniecznie 🙂[ENG] 
I suspect that this product was invented mostly for the women with nails damaged by wearing gels for long periods of time. Now they can let their nails have a breather without having to quit painting them at all.
That doesn’t mean they are the only ones that can use this product. Orly Breathable will be perfect for anyone with dry, damaged nails, who want to nourish them, and for everyone else, since we can treat it as a regular polish, only with added benefits.


Let’s start with some facts about this formula from the manufacturer.


New ORLY BREATHABLE TREATMENT + COLOR formula uses Advanced Oxygen Technology, that allows hydration and oxygen to penetrate the nails. It’s similar to technology used in contact lenses.
This formula was enriched with 3 key ingredients that nourish and strenghthen our nails. First of them is argan oil, that hydrates and helps your nails grow stronger and healthier. The second one – pro vitamin B5, hydrates and nourishes our nails, and the last one – vitamin C is an antioxidant, which offers protection from free radicals. ORLY BREATHABLE TREATMENT + COLOR is an ALL-IN-ONE formula. 


 • nourishes
 • hydrates
 • strenghthens
 • helps growth
 • cuts manicure time in halfHere is a short film about Orly Breathable. Check it out.

Seria Breathable zawiera obecnie 18 kolorów od nudziaków, przez róże, czerwienie, aż po fiolety. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Ja do testów wybrałam dwa kolory: miętowy Fresh Start oraz przybrudzony fiolet Just Breathe.

[ENG]
So far, there are 18 colours with Orly Breathable Treatment + Color formula. There are some nudes, pinks, reds and violets. Everyone should be able to find something for themselves.
I chose to test two colors: mint Fresh Start and dusty violet Just Breathe.

Jeśli chodzi o samą formułę, to w moim odczuciu te dwa odcienie, które posiadam, nieco się od siebie różnią. Just Breathe jest luźniejszy i aplikuje się po prostu genialnie. Nie wymaga ani odrobiny skupienia czy wysiłku by uzyskać ładną, równą powierzchnię. Cudo. Fresh Start jest ciut gęstszy i minimalnie gorszy w aplikacji, choć nadal jest to przyjemna formuła. Te lakiery mają to do siebie, że aplikują się bardzo dobrze.

Pigmentacja obu odcieni jest świetna i zarówno producent, jak i wiele recenzentek ogranicza się do jednej warstwy, ja jednak wolę nałożyć dwie cienkie i tak też zrobiłam. Biorąc pod uwagę szybki czas schnięcia, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

Podobnie jak najnowsze kolekcje tradycyjnych lakierów Orly, seria Breathable również posiada nowy, szerszy, 600-włosowy 😉  pędzelek, który ja osobiście bardzo polubiłam.

Jak wiecie, ja osobiście trwałości lakierów nigdy nie testuję. Lubię częste zmiany, maluję paznokcie średnio co 3-4 dni, więc dla mnie nie jest to kwestia istotna. Wiem jednak, że dla wielu z Was trwałość ma znaczenie, więc tym razem zrobiłam wyjątek i sprawdziłąm tę formułę właśnie pod tym kątem.
Nałożyłam oba lakiery bez bazy, bo ta formuła jej nie wymaga. Chcemy przecież by jej składniki odżywcze mogły wnikać w płytkę i by przepuszczane były do paznokcia tlen i woda.
Nie dodawałam również topu z tych samych przyczyn, a co za tym idzie także żadnych zdobień, bo nie miałabym ich jak utrwalić. Tak więc test samej formuły, bez żadnych ułatwień.

Mało tego, test był hardcorowy. Jako, że często zmieniam mani, nie mam w zwyczaju jakoś super na paznokcie uważać. Sprzątam i zmywam naczynia bez rękawiczek, w pracy mam stale do czynienia z papierami, co przyśpiesza wycieranie końcówek, ogólnie rzecz biorąc nie ułatwiam lakierom długiego trzymania się na paznokciach 😉

W takich warunkach formuła utrzymała się u mnie pełnych 6 dni. Końcóweczki zaczęły się wtedy minimalnie wycierać. Odprysków żadnych, nawet najmniejszych, nie zanotowałam. Tym niemniej lakier nie był już taki super „świeży” (zwłaszcza Fresh Start), węc na tym test skończyłam.
Myślę, że jak bym się uparła i nieco bardziej dbała o dłonie, to spokojnie mogłabym je nosić jeszcze kilka dni dłużej. Trwałosć zatem bardzo na plus.

Żaden z moich odcieni nie przebarwił mi też płytki, ale wiem, że te ciemniejsze kolory przy suchych paznokciach, które łatwiej chłoną pigmenty, mogą to zrobić, dlatego wówczas pod spód warto dać top Treatment and Shine.

Jeśli chodzi o długofalowe odżywienie paznokci, to nie sposób mi to ocenić. Mogę Wam jedynie powiedzieć, że po zmyciu lakieru po tygodniu noszenia, płytka wyglądała bardzo dobrze. Była ładnie nawilżona i wyglądała zdrowo, więc myślę, że to może być jakaś wskazówka 🙂

Ok. To chyba tyle.. Zerknijcie na swatche każdego z kolorów i duet tych dwóch odcieni, no i koniecznie dajcie znać jak Wam się podobają i czy znacie już tę serię.

[ENG]

The formula
of the two colours I own differs a bit. Just Breathe is thinner and super easy
to apply
. You don’t have to focus at all to get a nice and even surface. Perfect.
Fresh Start is a bit thicker and slightly worse to apply, but don’t get me
wrong, it’s still a nice formula, just a bit worse than Just Breathe 😉
They are
both very nicely pigmented. Orly and many reviewers recommend just one coat,
but as you probably noticed, I prefer to apply two thin ones instead and that’s
what I did.
I was not a
problem at all, especially since they dry pretty fast.
Just like
the newest collecions from Orly,
Breathable also has a new, wider, 600-bristle brush, that I like a lot.

As you
know, I never test durability of nail polishes. I like to change them a lot and
usually wear my manicures for no longer than 3 to 4 days, so durability is not
really important to me.
I know however,
that for many of you durability is a key factor, so I made an exception and
tested these polishes for durability too.

I applied them both directly on my nails without base coat
to let the formula
work its magic and show me if it really works. For the same reason I also did
not apply top coat.
The test I
put those polishes through, was not an easy one.
I didn’t use base coat or top
coat, and I wasn’t very careful with my hands either. I always clean and wash
the dishes without gloves. Moreover,  I
work with paper documents a lot, which causes the tips to wear off quickly. I
usually do not worry about my hands too much. I change manicures so often, they
usually don’t have time to look bad 😉 I didn’t change my rutine while testing
these new polishes.
They lasted
for 6 full days in really nice shape. I decided to finish the test when my tips
started to slowly wear off. There were no chips, but the polish dind’t look as
fresh as it did at the beginning (especially Fresh Start).

I think
they would last easily a few more days if I had been more careful with my
hands, so the durability is definitely a plus.
None of my colours
stained my nails
even though I did not use base coat. I know however that darker
shades might do that, especially if your nails are very dry, so you might want to apply
them on a layer of Orly Treatment and Shine top coat.

I cannot really tell how my nails would look like after longer period of time with those polishes, but what I can tell you is that after just this one week, my nails looked healthy and hydrated, which allows me to believe that this formula really works.

Ok. That’s it. Take a look at the swatches and let me know if you know this formula, maybe you’ve tried it already. Please share your thoughts.

JUST BREATHE

FRESH START


Lakiery Orly możecie kupić na stronie 
Zapraszam też na profil firmy na Facebooku oraz na Instagramie
  

PODOBNE POSTY

4 komentarze

 1. Kolory są cudowne. Ja tak jak i Ty zbyt często maluję paznokcie by dobra trwałość miała jakieś znaczenie 😉