Stemple B. Loves Plates – recenzja/review

Witajcie kochani.
Dziś chciałabym powiedzieć Wam co sądzę o stemplach i zdrapkach marki B. Loves Plates.
W moje łapki wpadły niedawno dwa stemple (jumbo i turbo) oraz 3 rodzaje zdrapek..
Zacznijmy od turbo stempla, czyli giganta jakiego dotąd nie widziałam 😉

Hello everyone.
Today I’d like to tell you a little bit about stampers and scrapers from B. Loves Plates.
I recently received two stampers (jumbo & turbo) and 3 types of scrapers.
Let’s begin with the turbo stamper.

Jak widać stempel jest olbrzymi.. Dawniej wydawało mi się, że Creative Shop jest duży, ale to nic w porównaniu do tego giganta 😉
Stemplowanie takim dużym stemplem jest możliwe (widziałam filmiki gdzie dziewczyny od razu 4 paznokcie za jednym zamachem stemplowały), ale w mojej opinii najlepszym jego zastosowaniem będzie tworzenie naklejek.. Za jednym razem będziemy mogły zrobić naklejki na 4 czy nawet 5 paznokci, w zależności od wielkości wzoru 🙂 To na pewno bardzo wygodne rozwiązanie..

W zestawie ze stemplem dostajemy 2 równie duże zdrapki. Do tej pory byłam wierna kartom kredytowym, zdrapce Creative Shop i tej twardej z B. Loves Plates.. Wszelkie metalowe czy plastikowe od razu praktycznie odstawiałam, bo żadna mi nie odpowiadała.. Te natomiast bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.. Wygodnie leżą w dłoni i co najważniejsze działają i to bardzo dobrze.. Do dużych powierzchni sprawdzą się świetnie.
 
Sam stempel ma dość miękką silikonową „główkę”. Swój musiałam nieco potraktować acetonem, bo w pierwszym momencie nie chciał mi idealnie zbierać, ale to chyba kwestia konkretnego stempla, bo czytałam, że niektórym dziewczynom działają od razu.. To samo z resztą było z Creativem..

Zobaczcie jak działa to cacko.

As you can see this stamper is huge. I thought that my Creative Shop stamper was big, but compared to this giant, it’s rather small really.

Regular stamping with this guy is possible (I’ve seen films on You Tube where girls stamped all four nails at once with it) but I believe that this kind of stampers are best for creating decals. On one stamper we can make a decal for 4 or 5 nails depending on the size of the image we are using, so that’s great.

This turbo stamper comes with two specifically designed, big scrapers. Up until now I was only using credit cards, my Creative Shop or B. Loves Plate scraper (the one that is a lot like credit card). I found every plastic or metal scraper useless before, but these ones work really nice. They are quite handy and perfect for scraping bigger areas of the polish from the plate. I like them a lot.

The stamper itself is big and squishy. I needed to prime mine a bit with acetone, but I think that depends on the stamper, since a few reviewers said they didn’t need to do that. To be honest I’ve heard the exact same thing about Creative Shop stampers, so I’m not surprised.

So let’s see how it works 🙂

Nic tylko kolorować i robić naklejki 😀

All you have to do is fill it with colour and make your decals 🙂

A teraz pora na drugi stempel. Tym razem jumbo. Ten z kolei jest bardzo podobny do Creative Shop, ale ładniejszy, bo na uchwycie ma cudne logo i serduszko B. Loves Plates.

Podobnie jak stempel turbo, ten również dostępny jest w wielu różnych kolorach (chodzi o gumę oczywiście). Ja mam popielatą i powiem Wam, że jest super, bo świetnie widoczne są na niej różne kolory lakierów stemplowych, co widać na poniższych zdjęciach..

Stempel posiada mięciutką gumę, w którą wygodnie wciska się cały paznokieć więc jeżeli nie lubicie rolowania, to zawsze macie inną opcję.
No i działał od razu bez konieczności polerowania.
Odbija bardzo dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń..

Z resztą zobaczcie sami..

Now about the other stamper. The jumbo one. This one is a lot like my Creative Shop Stamper but prettier, since it has B. Loves Plates logo and heart on the handle. Cute don’t you think?

Just like the turbo stamper, this one is also available in different colours (the head colours I mean). I’ve got dark grey, which is great cause almost every colours of the polish is clearly visible on it. You can see that on the following pictures.


The head of this stamper is also very soft and squishy, so you can either roll it over your nail or simply press the nail bed into the head. It all depends on what you prefer. 
Moreover this one worked right away. I didn’t have to prime it.
It works great too.. Just have a look.

I jeszcze porównanie wielkości turbo, jumbo i klasycznego stempla, a raczej ich „główek”.

And here’s the comparison of the turbo, jumbo and regular stamper.

No i jeszcze zdrapki.. O tych dołączonych do turbo stempla już pisałam, ale są jeszcze dwie inne.. Twardsza, podobna do karty kredytowej, i nowość – przezroczysta, bardzo giętka.

Ja osobiście używam i lubię obie.. Zapewne zauważyłyście, że niektóre płytki działają lepiej z twardszą zdrapką, inne z miękką (wydaje mi się, że to kwestia oblych narożników niektórych płytek ale nie jestem pewna-to takie moje odczucie)..
Podobnie ze stemplami.. Generalnie wolę te bardzo miękkie, ale mam i takie wzory, które odbiją się tylko twardszym stemplem..

Tę twardszą zdrapkę znam od dawna i jestem z niej bardzo zadowolona. Działa jak trzeba i ma cudne, optymistyczne kolory. Aceton też jej niestraszny.
Za to ta miękka skradła moje serce.. Jest chyba jeszcze fajniejsza niż ta Creativ Shop.. Bardzo giętka. Super. Polecam. Warto mieć obie 🙂

And finally there are also scrapers. I’ve already told you about the ones that come with the turbo stamper, but there are also two more, that you should check out. One of them is a lot like a credit card, rather firm, and the other one is transparent and  flexible.

I like and use both of them interchangeably. I bet you’ve noticed that some plates/designs work better with firm scrapers, while others are better when you scrape using flexible one. Not sure why that is (I think it might be because of the edges of the plate), or if it’s not just my imagination, but I believe it to be true. Same with the stampers. I generally prefer the soft and squishy ones, but I have some designs that only work with a firm stamper..

The firm scraper I’ve used for quite some time now, it works very well. I love those colours too.. So optimistic. The flexible scraper is new to me, and I love it. Even more than I love my Creative Shop one. 
Both B. Loves Plates scrapers work great, and are acetone resistant. I highly recommend both of them.

Na koniec kilka faktów:

Turbo stempel kupicie TUTAJ.
Cena: 29,90 zł 

Jumbo stempel kupicie TUTAJ.
Cena: 29,90 zł.

Zachęcam też do śledzenia profilu B. na FB i Instagramie

Uff.. To tyle.. Mam nadzieję, że dotrwałyście do końca 🙂
Czekam na Wasze opinie i doświadczenia z tymi stemplami. Piszcie co sądzicie.

You can find B. Loves Plates products on Etsy CLICK and official website of the brand CLICK..
That’s it. I hope you made it to the end 😉
Let me know what you think. Do you know B. Loves Plates products? Do you use them?

PODOBNE POSTY

25 komentarzy

  1. Dokładnie.. Chyba wszystkie zaczynałyśmy od twardych kart, a teraz proszę.. To te mięciutkie robią furorę.. Ja jednak nadal uważam, że powinno się mieć obie, bo płytki są różne..

 1. Stemple super 😀 co do zdrapek, mam podobne odczucia – niektóre płytki, lub pojedyncze wzory lubią sztywne zdrapki, a inne wolą tą giętką. Trzeba wyczuć bazę 😀 Fajny post!

  1. Uff.. Bałam sie, że to tylko jakieś moje dziwne odczucia.. Cieszę się, że sie ze mną zgadzasz 🙂

 2. muszę zamówić oba stemple, ten gigant turbo faktycznie idealny będzie do naklejek!
  a ciekawe, czy polubiłabym taką miękką zdrapkę, teraz używam plastikowej z metalowym końcem (od kkcenterhk) i ta mi się najlepiej sprawdza

  1. A to widzisz.. Mi nigdy żadna metalowa nie podeszła.. Z resztą jakoś wolę metalem po płytkach nie szorować..

 3. ten gigantyczny jest niesamowity! mam pytanie, bo czytałam gdzieś, że stempla z CS (a więc i innych silikonowych gum) nie można traktować acetonem, bo to podobno im szkodzi. mam teraz kilka nowych gum z BPS, które mówiąc delikatnie – nie odbijają idealnie. boje się je traktować pilnikiem albo zmywczem – jak uważasz?

  1. Tez o tym czytalam i cieszylam sie, ze mojego cs nie musialam polerowac. Ta guma jest jednak taka ze pilnik jakos mi nie pasowal wiec uzylam acetonu. Nic mu nie jest. Na codzień bym acetonu nie uzywala, ale raz do poprawienia mowego wydaje mi sie, ze mozna. Przynajmniej tutaj sie udalo.

 4. Czyscilam czystym acetonem. Do stemplowania uzywam bezacetonowego do czyszczenia plytek, do stempla zas tej rolki klejacej do ubran.

 5. Mam ten stempel turbo i to właśnie z taką miękką silikonową gumą 😀 Z twardą jest kompletnie nie do użytku. Fajnie, że B. wprowadziła miękkie zdrapki 🙂

  1. Nie wyobrażam sobie nawet tego stempla w wersji twardej..

   A co do B, to jej asortyment stale się powiększa, a to na pewno nie koniec 😀 Super, że mamy coraz większy wybór dobrej jakości produktów, nie tylko za granicą, ale i tu u nas.. 🙂 Ja bardzo mocno jej kibicuję..

 6. Chętnie kupię przy kolejnych zakupach stempel Jumbo, wydaje się super 🙂 Chciałabym też ta miękka zdrapkę, chociaż twarda bardzo lubię 🙂

  1. Stempel jest bardzo fajny, nie będziesz żałować.. Co do zdrapek, to ja używam zamiennie twardej i miękkiej.. Tak jak pisałam są różne płytki, warto mieć zatem i jedną i drugą 🙂

 7. Pomyślę o tym gigantycznym stemplu. Do naklejek będzie jak znalazł 🙂 A miękka zdrapka z logo jest przepiękna, kocham tę z cs, wię ta pewnie też by mi przypasowała,