Strona główna
DIY
Tutaj jesteś

Garderoba kapsułowa – co warto wiedzieć?

22 sierpnia 2022 garderoba kapsułowa

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym jest garderoba kapsułowa. Warto dowiedzieć się, na czym polega jej specyfikacja.

Co to jest garderoba kapsułowa?

W takiej garderobie głównym założeniem jest gromadzenie jak najmniejszej liczby ubrań, które jednak pozwalają na stworzenie masy ciekawych stylizacji. Według założeń taka garderoba powinna składać się z około czterdziestu ubrań, po to, aby wystarczyła ona na cały miesiąc. Co ważne, do tych ubrań nie można zaliczyć takich rzeczy jak bielizna, dodatków takich jak paski, oraz ubrań przeznaczonych do specyficznych czynności.

Jak wiadomo, jedną z zalet takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba codziennie zastanawiać się nad tym, jakie ubrania należy założyć. Warto mieć więc kilka sprawdzonych zestawów, które będą odpowiednio pasowały do danego dnia. Jak wiadomo, wybór odpowiedniego ubrania może być męczący nie tylko dla kobiet, jak i mężczyzn. Mają kapsułową garderobę, nie ma mowy o żadnym zmęczeniu.

Warto nadmienić, że mając taką garderobę, oszczędza się również pieniądze, które można wydać na inny wybrany cel. Czemu tak się dzieje? Przyczyna jest bardzo prosta, osoby mające garderobę kapsułową nie muszą ciągle dokonywać nowych zakupów po to, aby wybrać nowe stylizacje, gdyż już posiada się gotowe. Co ważne, taka nazwa garderoby pochodzi od angielskiego capsule wardrobe, i jest to rozwiązanie pochodzące właśnie z krajów takich jak Stany Zjednoczone Ameryki, czy też z Wielkiej Brytanii. Dzięki niej zapomnieć o niepotrzebnej gonitwie za modą.

Jak stworzyć garderobę kapsułową?

To pytanie zadaje sobie wiele pań i panów, którzy chcą zrezygnować z klasycznej szafy na rzecz rozwiązania o wiele bardziej wydajnego i przyjemnego. Od czego zacząć? Należy przede wszystkim rozpocząć selekcję rzeczy posiadanych w szafie. W tym celu trzeba opróżnić wszystkie szafki, półki i szuflady i dokonać selekcji. Należy wybrać przede wszystkim to, co się najbardziej lubi i co najlepiej pasuje do urody.

Jak wiadomo, najważniejszy jest komfort, który nie zostanie zapewniony lepiej niż przez ulubione ubrania. Rzeczy, których już w ogóle się nie nosi, mogą być odłożone gdzie indziej. Ubrania takie można sprzedać, schować w schowku lub też rozdać rodzinie i przyjaciołom. Warto pamiętać o tym, że nie można wyrzucać ubrań, nawet jeśli ich się już nie nosi. Co ważne, jeśli ma się jakąś rzecz, do której czuje się sentymentalne uczucie, przy jednoczesnym braku zainteresowania noszenia jej, należy taką rzecz schować i odłożyć.

Następnym bardzo ważnym krokiem jest podział posiadanych ubrań na sezony. Jak wiadomo, swetry i ciepłe spodnie nie będą noszone latem. Z tego też powodu należy przede wszystkim podzielić ciuchy ze względu na porę roku. Jest to bardzo ważne z perspektywy garderoby kapsułowej. Najważniejsze jest to, żeby zachować cały czas porządek w szafie, ponieważ to właśnie w ten sposób można cieszyć się ze sprawnie działającej szafy garderoby, w której dostępne będą idealne rozwiązania na każdy dzień roku. Warto spróbować wdrożenie tego rozwiązania w swoim domu.

BIUROWAMODA

Redakcja yasinisi.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pielęgnacji i urody. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w niniejszym blogu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

garderoba kapsułowa
makramy diy
kule do kąpieli diy

Jesteś zainteresowany reklamą?

kule do kąpieli diy