Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jaki pierścionek zaręczynowy dla dziewczyny?

29 grudnia 2022 pierścionek zaręczynowy

Jak wiadomo, pierścionek zaręczynowy ma dla każdej kobity sentymentalną wartość. Zgodnie z tradycją powinien być wykonany ze szlachetnych kamieni oraz kruszców. Obecnie ze względu na różnorodność modeli dostępnych na rynku, podjęcie decyzji jest znacznie trudniejsze, niż jeszcze kilka lat temu. O czym należy pamiętać przed zakupem?

Drogocenne kamienie

Przedstawicielki płci pięknej kochają błyskotki. Rekomendowane jest zatem zadbanie o to, by omawiany pierścionek zaręczynowy je zawierał. Oczywiście kamienie mogą być bardziej okazałe lub skromne. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie sugerowanie się gustem partnerki. Klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie brylant. Cechuje się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością. Panowie dysponujący mniejszym budżetem mogą postawić na cyrkonię. 

Należy zaznaczyć, że jest ona nie tylko przezroczysta, ale również swoim wyglądem imituje diament. Godny uwagi jest jednak fakt, że nie wykazuje się dużą odpornością na codzienne użytkowanie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się: niebieski szafir, czerwony rubin czy zielony szmaragd. Ostateczny wybór mężczyzny powinien zależeć od tego, jakie kolory preferuje jego partnerka. Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć uwzględnić jej typu urody. Bardzo często najlepszą opcją będzie zaufanie swojej intuicji. Warto skorzystać z pomocy osoby bliskiej. 

Złota oprawa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przeszłości najczęściej na zaręczyny panowie wybierali żółte złoto. Wspomniany kolor jest bowiem symbolem szlachetności, dobrobytu i bogactwa. Należy zaznaczyć, że obecnie niezwykle lubiana jest biała wersja złota. Wyglądem będzie oczywiście bardzo przypominała srebro, ale w rzeczywistości zawiera złoto z domieszkami różnych metali. W zdecydowanej większości przypadków są to cynk i nikiel. Godny uwagi jest fakt, że dzięki wspomnianym pierwiastkom pierścionek uzyska jaśniejszą barwę. 

Białe złoto będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku przedstawicielek płci pięknej preferujących na co dzień noszenie srebra. Warto wiedzieć, że kolor jest nie tylko bardziej uniwersalny od żółtego, ale również będzie komponował się praktycznie z wszystkimi stylizacjami. Panowie mogą oczywiście zdecydować się na połączenie białego złota z żółtym. Mężczyźni dzięki temu będą mieć całkowitą pewność, że rozwiązanie będzie prezentowało się niebanalnie i elegancko. Zalecane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie upewnić się, czy wybranka na pewno nie ma uczulenia na któryś z wymienionych wcześniej metali. Alternatywą może być platyna. Należy jednak pamiętać, że jest ona znacznie droższa. 

Grawer

Znalezienie właściwego pierścionka zaręczynowego dla przedstawicielki płci pięknej jest bardzo trudnym zadaniem. Grawer będzie zdecydowanie łatwiej wykonać na obrączce, niż na wąskiej powierzchni pierścionka zaręczynowego. Panowie, którzy chcieliby w ten sposób spersonalizować swoje uczucie do partnerki, mogą dodatkowo poprosić o wykonanie napisu, daty, inicjałów czy znaku. 

Redakcja yasinisi.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pielęgnacji i urody. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w niniejszym blogu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

modele butów
pierścionek zaręczynowy
zaburzenie osobowości borderline

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaburzenie osobowości borderline