Strona główna
Paznokcie
Tutaj jesteś

Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

19 sierpnia 2022 paznokcie efekt syrenki


Obecnie coraz większa liczba kobiet ma zrobiony profesjonalny manicure. Zwykłe lakiery odchodzą nieco w zapomnienie, a lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Każda kobieta chce wyglądać dobrze i podąża najczęściej za najnowszymi trendami. Obecnie bardzo popularne są paznokcie efekt syrenki. Jak zrobić taki manicure?

Elegancki manicure na co dzień i od święta

Ładnie wystylizowane i pomalowane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Ciężko jest spotkać panią, która miałaby naturalne paznokcie jedynie opiłowane i niepomalowane. Salony kosmetyczne są praktycznie w każdej miejscowości, a usługa nie jest droga. Paznokcie trzymają się dość długo i nie trzeba się martwić, że lakier odpadnie przy pierwszym zmywaniu. Dodatkowo można za każdym razem zrobić sobie ciekawe kolory i motywy, które będą dopasowane do danej pory roku czy nastroju. Z racji dużej popularności manicure hybrydowego coraz więcej osób kupuje zestawy domowe i robi paznokcie samodzielnie. Jest to także dobra metoda, szczególnie dla osób, które chcą oszczędzić pieniądze, a dodatkowo lubią uczyć się nowych rzeczy. Na pewno elegancko pomalowane paznokcie dobrze świadczą o kobiecie, a manicure pasuje na każdą okazję, nie tylko tę odświętną.

Jak zrobić efekt syrenki?

Obecnie dużą popularnością cieszy się efekt syrenki na paznokciach. Ta metoda polega na użyciu pyłku brokatowego, który wygląda niezwykle okazale. Użycie brokatu powoduje, że kolor paznokci lśni i wygląda niesamowicie. Wykonanie takiego manicure nie jest trudne i można zrobić to samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w pyłek do paznokci, a cała reszta wygląda identycznie, jak przy robieniu paznokci hybrydowych. Jak zacząć? Przede wszystkim na początku należy wykonać makijaż hybrydowy. Jedyna różnica polega na tym, że po nałożeniu warstwy lakieru hybrydowego należy utwardzać go jedynie przez 15 sekund. Następnie należy nałożyć trochę pyłku i delikatnie wcierać go pędzelkiem do tego przeznaczonym. Musi znaleźć się on równomiernie na całej powierzchni. Najlepiej wykonywać to okrężnymi ruchami bardzo ostrożnie. Cały proces musi trwać tyle, aby paznokcie stały się gładkie. Pozostałości będzie można usunąć w kolejnych etapach. Pyłek powinien zostać teraz utwardzony w lampie LED, a nadmiar pudru usuwa się pędzelkiem. Ostatnim etapem jest wykończenie warstwą topu hybrydowego.

Paznokcie efekt syrenki idealny na każdą okazję

Popularny efekt syrenki na paznokciach wygląda bardzo okazale i pasuje praktycznie każdej kobiecie bez względu na wiek. Doskonale w takim manicure wyglądają młode dziewczęta i starsze panie. Paznokcie wykończone brokatem świetnie się prezentują na co dzień i podczas uroczystości. Można z powodzeniem mieć taki manicure, pracując w dużej korporacji czy obsługując klientów w urzędzie miejskim. Również taki motyw świetnie nadaje się dla panny młodej, która chce w czasie ślubu i wesela wyglądać elegancko i stylowo. Paznokcie z efektem syrenki są bardzo łatwe do wykonania i warto zrobić je samodzielnie w domu, co przyniesie sporo satysfakcji.

Redakcja yasinisi.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pielęgnacji i urody. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w niniejszym blogu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

paznokcie efekt syrenki
jak zacząć robić paznokcie żelowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zacząć robić paznokcie żelowe