Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Peh włosów – podstawowa wiedza

17 sierpnia 2022 peh włosów

Wiele razy mogliśmy spotkać się z rozczarowaniem z nowej odżywki lub szamponu do włosów. Często korzystamy z poleceń naszych znajomych, jednak każdy włos jest inny. Musimy dobierać produkty odpowiednio do naszych potrzeb. Jeśli mamy spuszone, przyklapnięte, szorstkie lub matowe świeżo umyte włosy, musimy wiedzieć, że z pewnością stosujemy złe kosmetyki. Lecz jak mamy dobierać odpowiednie produkty? Przed zakupem musimy wiedzieć czym jest peh włosów i czym jest ich porowatość. Dowiedz się już teraz jaką pielęgnację stosować, aby twoje włosy były zdrowe i piękne!

Czym jest peh włosów?

Wiele kobiet lubi i chce dbać o swoje włosy. Dbamy o nie, aby miały naturalny blask i dużą objętość. Jednak nie zawsze otrzymujemy efekt, jaki byśmy chcieli. Jest to spowodowane brakiem potrzebnych nam składników w produktach, których używamy. Dlatego musimy wiedzieć czym jest równowaga peh oraz jak wpływa na kondycję naszych włosów. Częstym błędem w wyborze kosmetyków jest kierowanie się radami innych. Oczywiście można skorzystać z poleceń znajomych, jednak skuteczniejszy będzie dobór produktów indywidualnie. Wszystkie włosy się różnią, dlatego potrzebują innych składników. Nasze włosy również mogą wyglądać niezdrowo jeśli są obciążone składnikami, które pozytywnie wpływają na nasze kosmyki. Zatem co musimy wiedzieć przed zakupem kosmetyków do pielęgnacji włosów?

Na czym polega pielęgnacja peh?

Pielęgnacja i równowaga peh włosów dostarcza włosom substancje z konkretnych grup w odpowiednich ilościach. Zatem jakie są grupy peh? Skrót peh można rozwinąć jako Proteiny, Emolienty, Humektanty. Są to właśnie trzy grupy składników, które pomogą nam utrzymać nasze włosy w dobrej kondycji. Jednak podczas świadomej pielęgnacji musimy pamiętać, że nie potrzebujemy takiej samej ilości tych wszystkich składników. W zależności od rodzaju, kondycji oraz porowatości włosów dobieramy odpowiednie produkty do pielęgnacji. Jednak, aby nasza równowaga peh włosów była prawidłowa musimy wiedzieć czym jest konkretna grupa składników i kiedy ją stosować.

Jak stosować świadomą pielęgnację?

Jak już wiemy, aby nasze włosy były zdrowe i tak wyglądały musimy stosować równowagę peh. Zatem jaką grupę składników dobrać, aby nasza pielęgnacja była świadoma i pozytywnie wpływała na kondycję naszego włosa? Musimy wiedzieć czym są składniki peh.

  • Proteiny są białkami, których zadaniem jest odbudowa włosa. Dzięki nim pojedyncze pasma są wzmocnione a łuski włosa stają się gładsze. Proteiny pomogą osobom, które posiadają włosy zniszczone, osłabione farbowaniem oraz ich porowatość jest wysoka. Jednak nie możemy ich stosować przy każdym myciu, dlatego używajmy produktów proteinowych co cztery mycia.
  • Emolienty są składnikami, które mają zadanie natłuszczać nasze włosy. Dzięki temu nasze kosmyki otrzymują ochronną warstwę oraz otrzymujemy odpowiednie nawilżenie. Jeśli nasze nadmiernie się puszą oraz są podatne na wilgoć, bez namysłu możemy wybrać emolienty. Używając emolientów miękkość oraz wygładzenie naszych włosów. Możemy stosować je podczas każdego mycia, jednak zwracajmy uwagę na to, aby nie doprowadzić do nadmiaru emolientów.
  • Humektanty są odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie. Dzięki nim uzyskamy na nowo blask oraz pozbędziemy się niezdrowego wyglądu. Jeśli zauważymy, że nasze włosy nadmiernie się łamią oraz są suche możemy użyć humektantów. Jednak ich stosowanie zaleca się co trzy mycia, ponieważ łatwo jest przesadzić z ich ilością.

Teraz już wiesz czym jest równowaga peh włosów i jak ją właściwie stosować. Dobierzmy odpowiednie składniki do swoich włosów i cieszmy się zdrowym wyglądem!

JEJUSTORE

Redakcja yasinisi.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pielęgnacji i urody. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w niniejszym blogu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

modele butów
pierścionek zaręczynowy
zaburzenie osobowości borderline

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaburzenie osobowości borderline